PostHeaderIconДруга Уметничка колонија Липовац- 2013.

kolonija

Друга Уметничка колонија Липовац- 2013. одржана је од 27-29.9. 2013 године, а у организацији Књижевног клуба "Велимир Рајић" из Алексинца. На колонији је учествовало 13 уметника ( песника, сликара, фографа) из Београда, Смедеревске Паланке, Параћина и Алексинца.

Поред тога на колонији су били и чланови подмлатка Књижевног клуба "Велимир Рајић" окупљни у радионици "Српски лако" који су се дружили и стварали са одраслим колегама.

На колонији је представљена и радионица "Алхемија речи" намењена средњошколцима и студентима која је ове године почела са радом при нашем клубу.

Координатори колоније биле су Светлана Биорац-Матић и Александра Павловић уз подршку Маје Радоман Цветићанин и Наташе Богдановић.

Сви учесници колоније су презадовољни како радом тако и смештајем и гостопримством Установе за одмор и рекреацију младих Липовац, тако да су многи изразили жељу да се и идуће године нађу на колонији.