PostHeaderIconБесплатан боравак за ученике нижих разреда са територије општине Алексинац

Поштовани суграђани – родитељи,

Обавештавамо Вас да је одлуком СО Алексинац о изменама и допунама одлуке о финансијској подршци породица са децом на територији општине Алексинац од 27.03.2023.год омогућено алексиначким основним школама да своје ученике од првог до четвртог разреда доведу на боравак од пет дана у нашу Установу у Липовцу.

Све трошкове, превоз, исхрана, смештај, превентивна медицинска нега и поподневне активности наших аниматора финансира локална самоуправа кроз буџет наше Установе.

Установа не условљава школе бројем ученика који ће боравити у Установи (сеоске школе и ако имају само по неколико ученика у одељењима имају омогућено да и њихови учитељи бесплатно бораве са њима)

Захваљујемо се школама које су и прошле и ове године препознале нашу Установу као здраво и сигурно место за боравак њихових ученика. Задовољство нам је да смо се након 20 година вратили првобитној намени ове Установе и да наша деца могу да користе бенефит које им ова Установа са својим здравим природним окружењем пружа.

Колектив Установе ,,Липовац''